Niko Home Control

Niko Home Control - nová elektroinštalácia - Niko Home Control ponúka oveľa viac než tradičná elektroinštalácia. Jedná sa o elektroinštaláciu, ktorá vám umožní ovládať všetky funkcie vo vašej domácnosti, sledovať  spotrebu energie a vytvoriť pohodlnejšie životné prostredie - to všetko z jedného centrálneho miesta.

Ovládanie

Tlačidlá - všetky tlačidlá použité v inštalácii Niko Home Control sú k dispozícii v rovnakom dizajne ako spínače radu Niko Pure a Niko Intense. Sú k dispozícii s alebo bez LED diódy pre indikáciu stavu ovládanej funkcie, ktorá vám umožní ľahko zistiť, či ste napríklad nenechali v pivnici zasvietené svetlo.

Môžete si vybrať zo širokej škály možností:

Ovládanie osvetlenia

Ovládanie ventilácie

Ovládanie stmievania

Ovládanie teploty

Rolety, žalúzie, markízy...

Nastavenie atmosféry
Dotykový displej - dotykový displej vám umožňuje ovládať všetky funkcie vo vašej domácnosti ako je zapínanie alebo vypínanie svetiel, stmievanie svetiel, zapínanie alebo vypínanie kúrenia, ovládanie elektrických roliet, atď. z jedného centrálneho miesta. Taktiež zobrazuje informácie o vašej spotrebe elektriny, plynu a vody v ktoromkoľvek čase.
Smartfón - Vaša inštalácia Niko Home Control môže byť rovnako ľahko ovládaná pomocou aplikácie pre smartfón, čo Vám umožňuje prístup ku všetkým funkciám v rámci vášho domova.

Eko-displej - Eko-displej zobrazuje množstvo energie, ktorá je v domácnosti spotrebovaná v každom okamihu cez deň aj v noci. Poskytuje prehľad o spotrebe elektriny, plynu a / alebo vody a produkcii energie solárnymi panelmi.

Možnosti Niko Home Control sú nasledovné:

Úspora energie - pri rozumnom používaní môžete ušetriť od 5 až do 15% energie. Inštalácia vám poskytuje prehľad o vašej spotrebe elektriny, plynu a vody a množstve energie z vašich solárnych panelov. Eko-displej vám poskytuje informácie o vašej aktuálnej spotrebe energie. To vám dáva možnosť značne znížiť svoju spotrebu energie iba jedným stlačením eko-tlačidla.

Komfortné stmievanie a ovládanie svetiel - pomocou Niko Home Control môžete bez námahy zapnúť a stmievať akékoľvek zdroje svetla vo vašej domácnosti. Vďaka funkcii vytváranie atmosféry môžete vytvoriť rôzne nálady pre konkrétne príležitosti, hrať sa s farebnými schémami a tým si zabezpečiť osvetlenie “na mieru”.

Inteligentný domáci ventilačný systém - vetranie vo vašej domácnosti je nevyhnutné pre zabezpečenie zdravého vnútorného prostredia. Niko Home Control obsahuje funkciu inteligentného vetrania, ktorá sa aktivuje iba v prípade potreby.

Vykurovanie miestností len v prípade potreby - nie všetky izby vo vašej domácnosti treba vykurovať v rovnakom čase. Niko Home Control ponúka komfortné a energeticky efektívne riešenie. Zónové vykurovanie umožňuje vykurovať každú miestnosť v rôznych denných dobách, napríklad v kúpeľňu od 7:00 do 8:00 a po 20:00, kým v obytných priestoroch sa môže kúriť napríklad od 17:00 po príchode z práce.

Automatické ovládanie elektrických roliet a markíz - časové nastavenia určujú, kedy sa elektrické rolety alebo markízy vytiahnu alebo zatiahnu. Dokonca aj keď nie ste doma, rolety môžete nastaviť tak, aby sa samé spustili, ak teplota vo vnútri dosiahne určitú úroveň.

Ovládanie horizontálnych a vertikálnych žalúzií - Niko Home Control pomáha odstrániť potrebu spúšťať drahé klimatizačné jednotky. Dokonca aj keď nie ste doma, horizontálne alebo vertikálne žalúzie môžete nastaviť tak, aby sa samé spustili, ak teplota vo vašej domácnosti dosiahne určitú úroveň.

Podrobnejšie informácie môžete nájsť na stránke http://www.niko.eu/sksk/riesenia/niko-home-control . V prípade záujmu vieme pri našich projektoch zohladniť návrh takejto elektroinštalácie a samozrejme ju aj zrealizovať vďaka odborne školeným elektroinštalatérom. Inštaláciou Niko Home Control je možné nahradiť pôvodnú klasickú elektroinštaláciu napríklad aj pri rekonštrukciách bytov a domov.