Ako nábytkom na mieru využiť každý m2 v novostavbe

Zariaďujete si nové bývanie a máte svoju predstavu, tá však zostane nabúraná po návšteve dostupných predajní s nábytkom. Prezradíme vám, ako sa nevzdať svojich plánov a ako čo najefektívnejšie využiť priestor v novostavbe.

Pátranie po ideálnom nábytku môže byť zdĺhavé

Prvé, na čo pomyslíte pri zariaďovaní interiéru, je to, ako čo najlepšie využiť jeho priestor. Keď však začnete obchádzať predajne s nábytkom a hľadať to svoje, nájdete väčšinou typizovaný nábytok s univerzálnymi rozmermi, ktorý je od výrobcov najviac žiadaný.

Samozrejme, môžete natrafiť na stôl alebo skriňu, ktorá vám bude pasovať rozmermi aj dizajnom. Ak však hovoríme o atypických rozmeroch izby alebo o malej miestnosti, táto pravdepodobnosť sa rapídne zníži. Častým prípadom nespokojnosti s typickým nábytkom je tiež materiál, ktorý neladí s tým, ktorý sa v izbe už nachádza. 

Prečo dať nábytku na mieru zelenú

Fenomén s názvom nábytok na mieru už nie je ničím zvláštnym, je to v podstate hra s každým dostupným centimetrom vo vašom byte. Ak architekt pozná váš nápad, vďaka svojim skúsenostiam ho vie dokonale vyšperkovať, aby zapadol do pôdorysu a atmosféry bývania.

Nemožno zabudnúť na dostatok úložného priestoru, farebné zladenie jednotlivých kusov a usporiadanie, ktoré vám nebude zavadzať. Pri využití nábytku na mieru neporušíte logickosť izby a doposiaľ nevyužiteľné metre štvorcové budú využité efektívne, jedinečne a štýlovo.

Dvojnásobne ušetrený priestor: na stenách aj na uschovanie vecí

Pre klienta, ktorému nevyhovoval štandardný nábytok, pretože chcel mať na stenách ponechané miesto na obrazy, sme navrhli nízku zásuvkovú skrinku, ktorá dokonale vyplnila miesto po ľavej časti krbu. Okrem toho, že miestnosť ozvláštnilo umenie, získal zákazník v tejto skrinke dostatok miesta na uloženie vecí.

Neštandardným prvkom skrinky je tiež na prvý pohľad nepevný základ, a tak to vyzerá, ako keby lietala vo vzduchu. Je to tým, že skrinka nemá nohy ako tradičný nábytok, ale držia ju skryté sokle.

Po pravej strane krbu sme maximálne využili šírku od steny po krb, a tým sme zaplnili každý m2 na tejto strane izby. 

Pracovný stôl v malom priestore

Vzdialenosť medzi skriňou a stenou nezostala prázdna vďaka presne navrhnutému stolu, ktorý, ako vidíte, sedí rozmerovo i dizajnom k bielej skrini vľavo. Ak by si zákazník vybral štandardný typový nábytok, nedosiahol by takej priestorovej úspory a farebného zladenia. Stolu nechýbajú šuflíky a keďže je pod oknom, majiteľ bude mať dostatok denného svetla pri práci. 

 

Kuchyňa s úzkym pôdorysom

Prečo zakomponovať atypické prvky iba do obývačky alebo pracovne? Tento príklad kuchyne na mieru je dôkazom, že nábytok na mieru vypĺňa priestor aj tam, kde sa to zdá nemožné. Do kuchyne novostavby sme navrhli lavicu, ktorá plní funkciu miesta na sedenie, ale slúži takisto ako úložný priestor.

Nepohodlnosť malej kuchyne poznajú najmä ženy, ktoré sa kvôli tomu ťažko pri varení „otáčajú”. A pri množstve kuchynského vybavenia sa stáva, že ho nie je kam dať. Takto si viacerí ľudia nebudú v kuchyni zavadzať a takisto môže byť lavička doladená vkusnými doplnkami, ako farebnými vankúšmi.

Časom overené materiály nestrácajú na hodnote

Aj pri nábytku na mieru najčastejšie používame tradíciou overené drevo, dýhované dosky, sklo a oceľ. Atypický nábytok môže byť vyrobený aj z netradičných materiálov, ale tie sú cenovo menej dostupné. Snažíme sa uvažovať v prospech svojich klientov, a tak kombinujeme často používané materiály s atypickými prvkami, ako modifikovanými dyhami na dreve. Tým vytvoríme cenovo prijateľný a nadčasový kúsok so zaostrením na detaily.

Či vsadíte na tradíciu alebo experimentovanie, vytvorte si prostredie, ktoré bude pre vás jedinečné. Vo vašich nápadoch vás radi podporíme.